Egipt, za każdym coś nowego

Czterogodzinny lot i jesteśmy w Hurghadzie. Egipt najtaniej wychodzi z biurem podróży. Online zamawiasz hotel z przelotem i z all inclusive.

Warto wziąć hotel w centrum Hurghady. Zwłaszcza stara dzielnica Dahar jest warta zobaczenia.

My bierzemy najtańszy hotel blisko plaży, naprzeciwko był szpital. Złe opinie nas nie odstraszają, dużo czasu spędzamy na łodzi, a w mieście jest dobre jedzenie. Nie bądź więźniem hotelu czy wyżywienia. My przylatujemy głównie na nurki u Tomka. Hurghada oprócz hoteli i knajp to także normalne miasto.

Poznaj normalne życie tubylców. Nie bój się nawet wieczorem zobaczyć wszystkie zakamarki miasta.

Spróbuj pysznej kawy i pizzy składanej. Duże ciasto do środka dają składniki, nakrywają znów ciastem i dopiero kolejne dodatki na wierch. Trzeba uważać przy wydawaniu reszty, lubią się pomylić.

W dzielnicy Dahar jest kościół koptyjski.

Wywodzi się z pierwotnego Kościoła egipskiego, Koptowie są potomkami tubylczych ludów Egiptu. Koptów w Egipcie można rozpoznać po wytatuowanym na przedramieniu krzyżu. Bazar w Dahar jest fantastyczny, jak z baśni i 18w.
Kiedyś spotkaliśmy weselników, musiałam prosić ojca o zgodę na zrobienie zdjęcia panny młodej.
Którejś nocy ktoś zmarł w szpitalu obok nas. Całą noc dużo kobiet zawodziło płaczem, lamentowało. Widok był dla nas niecodzienny.
Kupiłam burkę, żeby się wtopić w krajobraz. Szczerze, wygodnie się w niej czułam w kraju muzułmańskim. Kobietom warto ubierać długie spódnice i rękawy, żeby nie być zaczepianym.

Hurghada jest wąska i długa, 40 km. Jak przejdziesz kilka przecznic i tak dojdziesz do pustyni.

Gwiazdy nad pustynią są spektakularne.
Widzieliśmy osiedle bloków a w środku górę piachu. To co wyrównano pod bloki, usypano w górkę, widok co najmniej śmieszny.
Luksor, Karnak, świątynia Hatszepsut , dolina królów to popularne kierunki. Weź wycieczkę u Egipcjanina, jest taniej niż u rezydenta.  Opowiem o nich w kolejnym poście

.Zostaw proszę komentarz lub i podziel się tym wpisem na FB. Jeśli masz pytania pisz śmiało. Ps. zdjęcia robione lata temu starą komórką 🙂

  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz