Ciekawość świata

Pęd do przygody, ciekawość co jest za rogiem, mam od dziecka.

Zabrałam młodsze od siebie dzieci na Dębowiec w zimie. Miałam wtedy 7 lat, a nasi rodzice popijali piwo w knajpie pod Dębowcem. Wyprawa była przednia.

Podróżowanie, to dla mnie stan ducha.

Nie chodzi o to ile i co zwiedzasz, tylko czy jesteś nieustannie gotowy do drogi. Podróż jaka by nie była : lądowa, morska, powietrzna to wciąż droga. Jesteś gotowy na spakowanie się / kilku potrzebnych rzeczy /, tu i teraz ?

Czy widząc samolot, pierwsza Twoja myśl to: chcę być tam, cholera chcę!

Gotowy na wyrzeczenia przez większość czasu, po to by zaoszczędzić i wyjechać? Lub i, oszczędzać nadal , na wyjeździe, żeby być tam gdzieś dłużej i dłużej? 
Tak funkcjonuję na co dzień, chcę, pragnę, dążę, stale i stale i wciąż i jeszcze.

Podróżowanie pomaga mi przełamać lęki
i obawy. 

Od lat borykam się z lękiem wysokości i przestrzeni. Udało mi się wejść na Kasprowy Wierch i przepastne mosty w Azji. Takie co się ruszają jak idziesz. Jestem z siebie dumna.

Wyprawy w kraju, na swoim terenie są tak samo ciekawe jak dalekie wojaże.

Zawsze jest inna droga na górę, którą znasz, inna ścieżka. Wciąż są miejsca nieznane a na pewno warte zobaczenia. Podróże  inaczej wyglądają gdy jestem razem z mężem, a inaczej jak z dzieciakami. Oni są bardziej wymagający ale też przynoszą masę satysfakcji. 

Podróżowanie po Europie jest najdroższe.

Kocham Paryż, Wenecję czy Londyn. Nie stać nas na to, żeby w tych krajach być dłużej. Krótkie wyjazdy do nich pochłaniają budżet miesięcznego pobytu w Azji czy Meksyku. W czasie pandemii jeździliśmy na Słowację. Nawet jak granice były zamknięte to chodziłam tam na piechotę. Byle uszczknąć trochę swobody. Oddychać wolnością, pomimo zakazów. 

Zawsze marzyłam o Afryce a wylądowałam najdalej w Egipcie. Życie pisze swoje scenariusze. Kilimandżaro ciągle przede mną.
Meksyk był eksperymentem i udał się bardzo.
W Azji zostało moje i męża serce. O tym opowiem Ci w innym razem.

Zachęcam Cię  do ciekawości świata. Może to być pobliski las, znaleźć np. czaszkę sarny lub ciekawy kamień. Już jest przygoda. Chcieć odkrywać nowe, pokonywać swoje lęki i obawy. Szkoda czasu, zacznij od dziś!
Zostaw proszę komentarz lub i podziel się tym wpisem na FB. Jeśli masz pytania pisz śmiało. Zobacz inne  posty.

  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz