Singapur spektakularne, bajeczne ogrody

Ogrody zimowe

Kompleks oranżerii w Gardens by the Bay w Singapurze składa się z dwóch chłodzonych oranżerii – Flower Dome i Cloud Forest.

Obie są bardzo duże ok. 1 hektara , a Flower Dome to największa na świecie szklarnia bezkolumnowa. Konstrukcja szklarni jest wyjątkowa z dwóch powodów:
1. Dzięki możliwości posiadania tak dużego przeszklonego dachu bez dodatkowego podparcia wewnętrznego, np. kolumn.
2. Ponieważ konstrukcje mają na celu zminimalizowanie wpływu na środowisko. Woda deszczowa jest zbierana z powierzchni i recyrkulowana w systemie chłodzenia, który jest podłączony do Supertrees.
Super drzewa/ super trees służą zarówno do odpowietrzania gorącego powietrza, jak i do chłodzenia wody obiegowej.

Flower Dome / kopuła kwiatowa

Flower Dome to największa szklarnia na świecie, wymieniona w Księdze Rekordów Guinnessa, o powierzchni 1,2 hektara. Imitująca chłodno-suchy klimat śródziemnomorski . Zawiera wystawę do przewijania, pole kwiatowe i osiem innych ogrodów, a mianowicie Baobaby, Succulent Garden, Australian Garden, South African Garden, South American Garden, Olive Grove, California Garden i Mediterranean Garden. Te 8 ogrodów ukazuje egzotyczne kwiaty i rośliny z rejonów śródziemnomorskich i półsuchych z pięciu różnych kontynentów.

Cloud Forest / mglisty las

Cloud Forest jest wyższy, ale nieco mniejszy i wynosi 0,8 hektara. Odtwarza chłodne, wilgotne warunki występujące w tropikalnych regionach górskich między 1000 m. a 3000 m. nad poziomem morza, występujące w Azji Południowo-Wschodniej, Ameryce Środkowej i Południowej. Posiada 42-metrową „Cloud Mountain”, do której można dostać się windą, a odwiedzający będą mogli zejść z góry okrężną ścieżką, gdzie 35-metrowy wodospad zapewnia odwiedzającym orzeźwiające, chłodne powietrze.

Cloud Fountain, to drugi najwyższy na świecie wewnętrzny wodospad. 

Sama „Chmura Góra” jest skomplikowaną strukturą całkowicie pokrytą epifitami, takimi jak orchidee, paprocie, pawie paprocie, kolczaste i widłaki , bromelie i anturium .
Projekt składa się z wielu poziomów, z których każdy ma inny motyw, w tym:
– Lost World
– The Cavern
– Waterfall View
– Crystal Mountain
– Cloud Forest Gallery
– Cloud Forest Teatr
– tajemniczy ogród

Tyle wiadomości z encyklopedii.

Obecnie bilety można kupić tylko z 10 dniowym wyprzedzeniem. Do mglistego lasu weż kurtkę przeciwdeszczowa Dzięki temu nie zmarzniesz i nie zmokniesz. Zdecydowanie warto tu przyjechać. Wspomnienia pozostaną z nami na zawsze. Kompleks jest ogromny, i napiszę posta o super drzewach , w kategorii Azja.

Zostaw proszę komentarz lub i podziel się tym wpisem na FB. Jeśli masz pytania pisz śmiało. Zobacz inne posty.

Dodaj komentarz