Nurkowanie? Oczywiście – Hurghada, Egipt.

Nurkowanie to dobry sposób na przełamanie własnych lęków.

Hurghada w Egipcie jest doskonałym do tego miejscem. Rafa koralowa jest różnorodna, cały ekosystem jest w dobrym stanie. Temperatura wody waha się w granicach 20-29 stopni. Znajdziemy tu wraki, strome ściany i płytkie rafy. Bogactwo i różnorodność kolorów i ryb zachwyci każdego. Możemy spotkać delfiny, żółwie, papugoryby , rozdymki, mureny, lucjany, koniki morskie. Snurkowanie też jest popularne i naprawdę warto.

Uczyliśmy się nurkowania w Polskim Centrum Nurkowym.

Prowadzi go Tomek Staś, którego polecam każdemu i zawsze. Jest doskonałym instruktorem  z wieloma nagrodami, osiągnięciami. Ponadto, a może nade wszystko jest podróżnikiem. Zwiedził cały świat z plecakiem.

To on zaszczepił we mnie podróżowanie. Tego, że można tak po prostu jechać gdzie chcesz.

Przyjaźń z Tomkiem jest dla mnie i męża ogromną radością. Wracając do nurkowania, PADI to największa organizacja szkoląca nurków. Podejmując naukę u Tomka od niej otrzymasz certyfikat. Szkolenie trwa 4 dni, potem egzamin i gotowe. Ja mam tylko SCUBA do 12 metrów w głąb wody. Mąż , Bogdan OWD czyli 18 m. Mnie było dość trudno przełamać swoje lęki, Bogdanowi szło o wiele lepiej.

Pod wodą słyszysz ciszę przerywaną bulgotającym powietrzem. Można się w 100% skupić na tym co widzisz, co czujesz, to jest piękne. Wspomnienia, wrażenia pozostaną w nas na zawsze.

Zostaw proszę komentarz lub i podziel się tym wpisem na FB. Jeśli masz pytania pisz śmiało.
Zobacz inne posty.

Dodaj komentarz