do diabła z czernią, oddychaj kolorem

Czy w Twojej szafie króluje czerń?

W mojej na pewno. Nosiłam ten kolor większość życia. Stał się dla mnie drugą skórą. Zbroją, która miała zasłaniać nadwyżkę kilogramów, lęki, obawy. Media promują ludzi spowitych w czerń, jako oznakę luksusu i uniwersalności. Pasuje wszędzie, na każdą okazję, do wszystkiego. Koło zamknięte. Czułam się jak w uniformie. A potem przyszedł rok, w którym pochowałam ojca, dziadka i babcię. Ona była moją przewodniczką, matką, opiekunką, moim światem, i schronieniem. Jej odejście było końcem świata, w którym umiałam się poruszać. Czułam się tak beznadziejnie, czarno bez chęci do czegokolwiek.

Powrót do życia, do funkcjonowania w rodzinie zaczęłam od..? Wyrzucenia czarnych ciuchów.

Żałobę nosiłam w sercu, ubrałam kolor i to pomogło. Po 2 -3 latach wróciłam do czerni, aż dowiedziałam się o mojej chorobie. Kolor powrócił, głównie czerwień, pomarańcz.
Może mi nie wierzysz lub wydaje Ci się to dziwne ale to działa.
Z czasem wróciłam do zdrowia i zaczęły się podróże. Chciałam udowodnić sobie, że wciąż jestem, żyję. Czarne było nadal podstawowym kolorem ale kupowałam  też bajecznie kolorowe rzeczy. Ciuchy dla męża coraz bardziej kolorowe i kwieciste. Było tak jak w przyrodzie, gdzie samiec jest pięknie upierzony a samiczka wygląda biednie.
Ostatecznie z czernią pożegnałam się w Meksyku.
Tutaj aż kipi z różnorodności. Każdy nosi co chce, bez względu na to czy pasuje i jest modne. Pełna swoboda w doborze kolorów, wzorów. Jest mi z tym dobrze, czuję się swobodnie, na luzie. Za tym idzie optymizm, wiara w swoje możliwości.

Meksykanki są w większości grube, mają ogromne karaibskie tyłki. Widać, że czują się dobrze w swoich ciałach i ciuchach. Emanuje z nich kobiecość, niezależnie od wagi czy wieku.

Weźmy z nich przykład, koniecznie. Jeśli masz za dożo czarnego w szafie, pomyśl o mnie, o meksykankach, zastanów się. Masz prawo ważyć i wyglądać jak chcesz. Nie musisz nosić czarnego rozmiaru XS. Zacznij oddychać kolorem. Ciesz się sobą, swoim wyglądem prawdziwym.

Zostaw proszę komentarz lub i podziel się tym wpisem na FB. Jeśli masz pytania pisz śmiało. Zobacz inne posty.

Dodaj komentarz